Aborcja – tak czy nie?

W ostatnim czasie w mediach bardzo dużo miejsca poświęca się tematowi aborcji. Czym jest aborcja? Jak ją pojmować? Kiedy powinna być dopuszczalna?

Aborcja – co to jest?
Encyklopedyczna definicja aborcji zakłada, że jest to przedwczesne zakończenie ciąży w wyniku interwencji o charakterze zewnętrznym. W jej efekcie dochodzi do śmierci zarodka lub płodu.

Aborcja jest regulowana prawnie. W niektórych krajach jest legalne, w innych całkowicie zabroniona. W Polsce przepisy stanowią, że aborcja jest dopuszczalna tylko i wyłącznie w trzech przypadkach:

  1. Ciąża stanowi zagrożenie dla życia.
  2. Ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałtu).
  3. Badania prenatalne wskazują, że dziecko urodzi się upośledzone.

Wszystko jednak wskazuje na to, że ustawa antyaborcyjna zmieni się w najbliższej przyszłości. Partia rządząca planuje wprowadzić większe restrykcje i w praktyce – całkowicie zakazać aborcji.

Kiedy aborcja jest moralnie usprawiedliwiona?
Aborcja nigdy nie powinna zostać usprawiedliwiona, gdyż jest to zabicie płodu lub zarodka. Dla większości Chrześcijan, dokonanie aborcji jest zwyczajnym morderstwem. Według Kościoła – poważnym grzechem. Wielokrotnie, na Mszach Świętych i innych uroczystościach Księża, przytaczają przykazanie „nie zabijaj”.

Co ważne, grzech popełnia nie tylko kobieta usuwająca ciążę, ale także: mężczyzna dopuszczający do takiego czynu oraz lekarz wykonujący zabieg (nawet jeśli jest to zgodne z prawem). Wielokrotnie spotykano się z odmową wykonania zabiegu, mimo, że było zgodne z prawą.

Reasumując, aborcja w Chrześcijaństwie nie jest usprawiedliwiana. Jedynie w przypadkach, gdy zagrożone jest życie kobiety wspomina się o zasadzie podwójnego skutku (wówczas, gdy aborcja jest przewidywanym, a nie pożądanym efektem).

Obnażamy czarny protest, czyli za czym postulują „pseudo-nowocześni”?
Tzw. czarny protest to forma manifestacji, która ma na celu zwrócić uwagę mediów i społeczeństwa na problem traktowania kobiet. Pod lupę bierzemy przedstawiane argumenty:

Moje ciało, moja sprawa.
To hasło dość często jest widziane na różnego rodzaju transparentach. Odnosi się do tego, że kobieta chciałaby decydować za siebie. Dlaczego zatem chce również decydować o życiu nienarodzonego dziecka?

Dziecko z gwałtu. Dlaczego mam je urodzić?
Kościół potępia czyny zabronione. Gwałt to zbrodnia najwyższej rangi. Aborcja nie jest w stanie „załatwić problemu”. Dziecko jest temu najmniej winne. Nie ma podstaw do wykonania aborcji. Kobiecie zgwałconej powinno się zagwarantować pomoc psychologiczną.

Dzieci rodzą się z miłości, a nie przymusu.
Kolejne, puste hasło, które nijak ma się do rzeczywistości. Antykoncepcja jest grzechem znacznie mniejszej rangi niż aborcja. Poza tym, trzeba być odpowiedzialnym za swoje czyny.

Nie chcesz aborcji – to jej sobie nie rób
Niestety, nienarodzone dziecko nie ma tego wyboru.

Aborcja, dlaczego MUSISZ powiedzieć jej „NIE”?
Zabijanie jest niedopuszczalne w żadnym przypadku. Piąte przykazanie boskie „NIE ZABIJAJ” odnosi się także do płodu. I nie jest to swobodna interpretacja Kościoła.

Niestety, „postępowe” społeczeństwo bardzo często lubi iść za tym co dzieje się na zachodzie. To droga donikąd, nie mająca nic wspólnego z prawdziwą wolnością. Zabijanie niewinnych, nienarodzonych dzieci to zbrodnia najwyższej rangi.

Skutki psychiczne dokonania aborcji są znacznie poważniejsze, aniżeli urodzenie i oddanie dziecka do adopcji. To rozwiązanie również potępiane, ale niewątpliwie lepsze, aniżeli zabijanie. Niestety, frekwencja na czarnych protestach zdaje się rosnąć. W naszej opinii jest to element walki politycznej. Opozycja popiera wszystko to z czym nie zgadza się rząd.

Oddalmy się od polityki. Nie traktujmy życia w taki sposób. Pielęgnujmy je, dbajmy o siebie i pozwólmy robić to wszystkim – niezależnie od tego, czy „mamy ochotę na dziecko” czy też nie. Musimy wziąć odpowiedzialność za swoje i innych czyny. Nie pozwólmy zabijać, gdyż to nie jest zgodne z jakąkolwiek moralnością i zasadami wiary.

 

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *